Share This Post

healthblog

Padėkite jiems suprasti „asmeninės erdvės“ sąvoką

Spread the love

Padėkite jiems suprasti „asmeninės erdvės“ sąvoką

Oficiali Keto Light svetainė – vartotojų apžvalgos, kaina ir kur įsigytiNėštumas gali sukelti smurtą šeimoje arba jo paaštrėjimą. Nėštumo metu besilaukiančios moterys gali tapti labiau priklausomos nuo savo partnerių tiek finansiškai, tiek emociškai. Motinos taip pat gali kreiptis į susidorojimo elgesį, pavyzdžiui, vartoti narkotikus ar alkoholį, o tai gali sukelti vaisiaus alkoholio spektro sutrikimą.

  • Kūdikiai ir maži vaikai (nuo gimimo iki 2 metų). Kūdikiai gali jausti nerimą triukšmingoje ir chaotiškoje aplinkoje, kurioje nėra jokios struktūros ar nuoseklumo. Dėl to kūdikiai gali susirgti arba sukelti maitinimo ir miego problemų. Tėvai, kurie gali būti susirūpinę nuraminti smurtautoją, ne visada gali teikti pirmenybę kūdikio poreikiams. Tokiomis sąlygomis nukentės ir tėvų ir vaikų ryšys, ir kūdikio fizinis vystymasis.
  • Ikimokyklinukai (nuo 3 iki 5 metų). Šio amžiaus vaikams dažnai sunku išreikšti tai, ką galvoja ar jaučia. Vietoj to jie gali perduoti savo mintis ir emocijas savo elgesiu. Vaikai gali elgtis taip pat, kaip smurtaujantys tėvai. Tai gali reikšti pyktį kitiems vaikams.
  • mokyklinio amžiaus vaikai (nuo 6 iki 12 metų). Šio amžiaus vaikai gali vystytis agresyviai ir sunkiai laikytis taisyklių bei susidraugauti. Jie gali patirti baimę, nerimą, kaltę, gėdą, liūdesį, prastą savigarbą ar potrauminį streso sutrikimą, lydimą nerimą keliančių prisiminimų. Labiausiai nerimą kelia tai, kad vaikas gali išmokti, kad smurtas santykiuose yra normalus dalykas, o tai lemia pagrindinį įsitikinimą, kad smurtas yra elgesys, kurį naudojant galima pasiekti tai, ko jie nori.
  • Paaugliai (nuo 13 iki 18 metų). Paaugliai yra ypač pažeidžiami ir rizikuoja susitikinėti su smurtaujančiais partneriais. Jie taip pat gali turėti problemų su teisėsauga. Be to, jie gali sunkiai mokytis mokykloje, mesti mokyklą arba pabėgti iš namų. Jei jie jau sirgo depresija, greičiausiai ji sustiprės, o tai gali sukelti minčių apie savižudybę arba PTSD. Norėdami susidoroti su šiomis emocijomis, jie gali bandyti žaloti save, piktnaudžiauti medžiagomis, susirgti valgymo sutrikimais arba užsiimti nesaugiu seksualiniu elgesiu.
  • Ar vaikai gali atsigauti nuo smurto šeimoje?

    Taip, vaikai gali pasveikti, tačiau sveikimo procesas gali užtrukti, o geriausiai jį gali atlikti specialistas, turintis patirties šioje srityje. Atsigavimas yra unikalus kiekvieno vaiko procesas ir gali priklausyti nuo įvairių veiksnių, tokių kaip prievartos sunkumas, vaiko amžius ir jų turimas paramos tinklas.

    Smurtas šeimoje – patarimai, kaip atsigauti:

    Su tinkama pagalba ir parama vaikai gali išmokti apdoroti savo patirtį, ugdyti atsparumą ir sukurti sveikus įveikos mechanizmus. Yra trys ypač svarbios raidos sritys, į kurias vaikai turi atsižvelgti sveikstant: sveikų santykių dinamika, ribos ir atsparumas.

    Sveikų santykių dinamika

    Vaikų, patyrusių smurtą šeimoje, mokymas apie sveiką santykių dinamiką gali būti svarbus žingsnis padedant jiems pasveikti ir judėti pirmyn. Štai keli žingsniai, kurių galite imtis, kad padėtumėte savo vaikui sužinoti apie sveikus santykius:

    • Kalbėkite atvirai ir nuoširdžiai. Pasikalbėkite su vaiku apie tai, ką jis matė, ir paaiškinkite, kad smurtas nėra tinkamas ar priimtinas.
    • Skatinkite sveiką bendravimą. Išmokykite savo vaiką, kad yra gerai išreikšti savo jausmus, poreikius ir ribas ir kad taip pat svarbu klausytis ir gerbti kitų jausmus bei ribas.
    • Modeliuokite sveikus santykius. Parodykite savo vaikui, kaip atrodo sveiki santykiai, rodydami gerą savo santykių ir bendravimo su kitais pavyzdį.
    • Mokyti apie sutikimą. Mokykite savo vaiką apie sutikimo svarbą santykiuose ir apie tai, kad niekam negalima jo įskaudinti ar priverstinai.
    • Padėkite jiems suprasti sveikų ir nesveikų santykių dinamiką. Tai apima mokymą apie abipusę pagarbą, pasitikėjimą, atvirą bendravimą ir lygybę prieš kontrolę, manipuliavimą ir piktnaudžiavimą.
    • Įspėkite juos apie jūsų paramą. Įtikinkite juos, kad jie gali ateiti pas jus ar kitus patikimus suaugusiuosius, jei jie kada nors jausis nesaugūs ar nepatogiai santykiuose.

    Ribų nustatymas

    • Modeliuokite sveikas ribas. Parodykite savo vaikui, kaip atrodo sveikos ribos, nustatydami aiškias savo santykių ir bendravimo su kitais ribas.
    • Skatinkite juos būti atkakliems. Išmokykite vaiką, kad galima pasakyti „ne“ ir kalbėti, kai jaučiasi nepatogiai arba nesaugus.
    • Padėkite jiems suprasti „asmeninės erdvės“ sąvoką. Kiekvienas turi teisę į savo asmeninę erdvę.
    • Kokios yra ribos. Aptarkite įvairių tipų ribas, pvz., fizines, emocines ir skaitmenines ribas, ir kaip jas nustatyti ir gerbti.
    • Naudokite vaidmenų žaidimą. Naudokite vaidmenų žaidimą ir kitą interaktyvią veiklą, kad padėtumėte savo vaikui nustatyti ir įtvirtinti savo ribas įvairiose situacijose.

    Atsparumo mokymas

    Vaikų atsparumas yra svarbus, nes jis leidžia jiems prisitaikyti ir atsigauti nuo sunkių išgyvenimų, tokių kaip prievarta, nepriežiūra, skurdas ar traumos. Tai padeda vaikams išsiugdyti emocinę ir psichologinę jėgą, reikalingą įveikti iššūkius ir išnaudoti visas savo galimybes. Be to, atsparūs vaikai labiau linkę palaikyti teigiamus santykius, būti sėkmingi mokykloje ir darbe bei gyventi visavertį gyvenimą suaugę.

    Štai keletas būdų, kaip padėti vaikui ugdyti atsparumą:

    • Suteikite emocinę paramą. Leiskite savo vaikui suprasti, kad jis nėra kaltas dėl prievartos ir kad dabar yra saugus. Įsiklausykite į jų jausmus ir patvirtinkite jų patirtį.
    • Emocinis intelektas. Vaikai gali neturėti kalbos ar supratimo išreikšti savo jausmus, todėl svarbu padėti jiems suprasti, ką jie jaučia ir kodėl.
    • Skatinkite sveikus įveikos mechanizmus. Padėkite savo vaikui sukurti sveikus būdus, kaip susidoroti su savo jausmais, pavyzdžiui, per meną, muziką ar mankštą.
    • Sukurkite saugumo ir stabilumo jausmą. Sukurkite savo vaikui nuoseklią ir nuspėjamą aplinką.
    • Skatinkite teigiamus santykius. Apsupkite savo vaiką teigiamais sektinais pavyzdžiais ir palaikančiais šeimos nariais ar draugais.
    • Padėkite jiems rasti prasmę ir tikslą. Padėkite savo vaikui susirasti veiklą ir pomėgius, kurie suteikia jam tikslo ir pasiekimų jausmą.
    • Skatinkite rūpintis savimi. Išmokykite savo vaiką savęs priežiūros metodų, tokių kaip dėmesingumas, gilus kvėpavimas ir dienoraščio rašymas.
    • Būk kantrus. Vaiko, patyrusio smurtą šeimoje, atsparumo ugdymas yra procesas ir tai užtruks.

    Nors smurto šeimoje pasekmės vaikams gali būti sunkios ir ilgalaikės, svarbu atsiminti, kad pasveikti galima. Su tinkama pagalba ir stipria paramos sistema vaikai gali išmokti gydytis, augti ir lavinti įgūdžius, kurių jiems reikia pilnaverčiam ir sėkmingam gyvenimui.

    Paauglių nėštumas ir toliau yra problema Jungtinėse Valstijose. Tačiau, kaip teigia Ligų kontrolės centrai, paauglių gimstamumas sumažėjo nuo 17,4 % 1 000 moterų 2018 m. iki 16,7 % 1 000 moterų 2019 m. Nors šie skaičiai gerėja, reikia daugiau darbo, kad šis skaičius toliau mažėtų.

    Pagrindiniai pasiėmimai:

    • Paauglių nėštumas pasireiškia jaunesnėms nei 20 metų moterims.
    • Nėščioms paauglėms yra keletas variantų.
    • Paauglių nėštumo prevencija yra labai svarbi.

    Paauglių nėštumas turi įtakos visų socialinių ir ekonominių sąlygų moterims. Tačiau kai kurios rasės patiria didesnį gimstamumą nei kitos. Taigi, visi paaugliai turi suprasti savo galimybes pastoti.

    Remiantis Amerikos nėštumo asociacijos duomenimis, paauglių nėštumas įvyksta, kai pastoja jaunesnė nei 20 metų moteris. Paauglių nėštumo apibrėžimas vis dar galioja, jei moteris yra jaunesnė nei 12 metų.

    Kaip žinoti, kad esate nėščia paauglystėje

    Laukimas gali sukelti stresą, jei esate paauglė, kuri įtaria, kad gali būti nėščia. Kalbant apie nėštumą, labai svarbu sužinoti, ar esate nėščia, ar ne. Geriausias būdas nustatyti, ar esate nėščia, yra atlikti nėštumo testą. Nėštumo testai atliekami daugumoje maisto prekių parduotuvių ir vaistinių. Jie tikrina jūsų šlapimą dėl HCG lygio.

    HCG yra žmogaus chorioninis gonadotropinas ir laikomas nėštumo hormonu. Hormonų lygis pakyla po to, kai apvaisintas kiaušinis implantuojamas į gimdą. Kai esate nėščia, kraujo arba šlapimo tyrimas nustatys HCG lygį. Tačiau taip pat galite paprašyti savo ginekologo paprašyti kraujo tyrimo. Tiek kraujo tyrimai, tiek parduotuvėje įsigyti nėštumo testai patikrins jūsų HCG lygį. Ginekologas taip pat gali paprašyti atlikti ultragarsą, kad patvirtintų nėštumą. Tačiau jei menstruacijos vėluoja, būtina atlikti testą.

    Teigiamas nėštumo testas – ką daryti?

    Gavus teigiamą nėštumo testą, galite patirti šoką. Normalu būti šokiruotam gavus netikėtų žinių. Bet jums yra variantų. Siūlome pasikalbėti su tėvais ar globėjais ir aptarti, ką galite padaryti. Jokių sprendimų nereikia priimti tą pačią dieną, kai sužinosite. Tačiau kai kurios parinktys yra jautresnės laiko atžvilgiu nei kitos.

    Galimybės nėščioms paauglėms

    Jei esate nėščia paauglė, suprantame, kad tai gali būti sudėtingas metas. Jums gali būti sunku nuspręsti, ką daryti dėl nėštumo. Tačiau jūs ir jūsų šeima turite pasirinkimų.

    Augink vaiką

    Paauglystės metais gali būti sunku tapti tėvais. Tačiau daugelis paauglių tėvų augina sveikus vaikus. Sprendimas išlaikyti nėštumą ir auginti vaiką yra didelis sprendimas. Bet jei turite paramą, tai gali palengvinti procesą.

    Renkantis auginti vaiką, yra išteklių. Medicaid yra medicininė apsauga. Tai leis jums gauti prenatalinę priežiūrą.

    Moterų , kūdikių ir vaikų programa (WIC) padeda nusipirkti maisto, pavyzdžiui, mišinių. WIC taip pat gali teikti konsultacijas ir pagalbą žindymui. Tačiau yra pajamų reikalavimai. Vietinio WIC biuro atstovas gali padėti užpildyti paraišką.

    Tačiau, jei ketinate auginti vaiką, turite atsakyti į keletą klausimų. Liksite namuose ar susirasite savo vietą? Ar vaiko tėvas jums padės finansiškai? O gal reikės pateikti prašymą dėl vaiko išlaikymo?

    Nėščioms paauglėms reikia paramos sistemos.

    Contents

    Share This Post